Potrzebujesz się bardziej wyciszyć? Chciałbyś poznać więcej pozycji na wyciszenie się? Proszę bardzo!
Pozycja gołębia
Zacznij od wykroku. Odłóż kolano na matę i oprzyj się dłońmi z przodu. Noga z tyłu ma być wydłużona. Nogę z przodu układamy na boku – (lewa) stopa przy przeciwległej (prawej) dłoni, a (lewe) kolano przy (lewej) drugiej. Jeżeli nie jesteś wystarczająco rozciągnięty, to można przysunąć stopę bliżej biodra, ale nie siadaj na niej. Biodra mają być w jednej linii.
Możesz otworzyć klatkę piersiową i pozostać w górze albo zejść na łokcie. Jeżeli jesteś w stanie, możesz się położyć. Pozostań w tej pozycji na kilka głębokich wdechów, a potem zmień stronę.
Pozycja trupa
Po prostu połóż się płasko na ziemi i oddychaj. Kręgosłup ma być w prostej linii. Nogi możesz zostać wyprostowane albo złącz stopy i daj kolana na boki. Przy drugiej opcji możesz podłożyć poduszki pod kolana. Ręce możesz położyć wzdłuż ciała, na biodrach, na brzuchu albo jedną dłoń na brzuchu, a drugą na sercu. Ułóż się poprawnie i oddychaj głęboko.
Pozycja lotosu
Ta pozycja może obciążać kolana i jeżeli nie jesteś gotowy na tą pozycję, nie rób jej. Musisz być bardzo dobrze rozciągnięty. Jeżeli poczujesz ból, zaprzestań. Szanuj swoje ciało i znaj ograniczenia.
Usiądź na podłodze, najlepiej po turecku. Połóż grzbiet (lewej) stopy na przeciwległym (prawym) udzie. Jeżeli prostujesz drugą (prawą) nogę, będziesz w półlotosie. Możesz (lewe) kolano przyciągnąć do podłogi, jeżeli jesteś w stanie. Możesz też zrobić skłon.
Aby wykonać pełen lotos, ułóż grzbiet drugiej (prawej) stopy na przeciwległym (lewym) udzie. Wyprostuj plecy i oddychaj głęboko.